Здебільшого псиліум складається з розчинної клітковини (~ 75%), яка служить живильним середовищем для корисної мікрофлори кишечника. Те, що утворюється в результаті «поїдання» розчинної клітковини бактеріями, потрапляє в кров і знижує рівень холестерин.
Дослідження, проведені на цю тему, показали: прийом псиліума по 10 г на добу протягом 1,5 місяців у жінок і чоловіків з високим рівнем «поганого» холестерину (ліпопротеїдів низької щільності) знизив цей показник на 10-20%.
Розчиняючись у воді, псиліум уповільнює переварювання і засвоєння вуглеводів і жирів, тим самим сповільнюючи секрецію інсуліну. А надлишок інсуліну, як відомо, безпосередньо пов’язаний з відкладенням жиру.
Так, подумаєте ви, чому ж він відрізняється від наших вітчизняних висівок? Для порівняння: популярні в наших широтах вівсяні і пшеничні висівки містять всього ~ 15% клітковини, з яких лише 5% є розчинною. Нерозчинні клітковина не розщеплюється травною системою, а захоплює відходи нашої життєдіяльності і виводить їх з організму. Розчинна ж клітковина переробляється корисними мікроорганізмами кишечника, вона необхідна їм як їжа. Саме тому псиліум вважається одним з кращих засобів для лікування дисбактеріозу.
Так, для вираженого ефекту необхідний одночасний прийом розчинної і нерозчинної клітковини. Споживання великої кількості рідини в цьому контексті має першорядне значення (мінімум, 2-3 літра в день).
Засвоюваних вуглеводів в псиліума майже немає, в той час як в інших висівках їх міститься до 60%.
Життєво необхідно вживати розчинну клітковину, щоб уникнути проблем з кишечником (особливо під час вагітності, активного схуднення і дієт), поліпшити вуглеводний обмін, а також попередити розвиток діабету, жовчнокам’яної хвороби, атеросклерозу.
Псиліум також є і найпотужнішим ентеросорбентом. Розбухаючи в кишечнику, він перетворюється на слизову масу і виводить токсини і шлаки з організму. Крім того, його дія спрямована на обволікання стінок травного тракту, загоєння в ньому ран і ерозій.
Доведено і ендоекологічна активність псиліума. Він забезпечує правильний відтік міжклітинної рідини в лімфатичні судини, сприяючи вимивання токсинів з міжклітинного простору.
Це далеко не всі властивості псиліума, а лише основні. Цим і зумовлена його користь.